Ślub to niewątpliwie jeden z ważniejszych wydarzeń każdego człowieka w życiu. W wielu kulturach symbolicznym elementem takiej ceremonii jest nałożenie sobie wzajemnie przez partnerów obrączek. Polska również nie jest wyjątkiem.

Polskie trendy

Młode pary w Polsce najczęściej przy wyborze materiału, z jakiego mają być wykonane obrączki, decydują się na złoto. Uniwersalność tego kruszcu jest niewątpliwa, przez co świetnie sprawdza się właśnie przy tego typu celebracjach. Jubilerzy tworzący obrączki ślubne najczęściej stosują złoto próby 585, rzadziej 750 lub niższe: 333 i 375. Jednak ostatnie trendy lekko się zmieniają. Na ślubach coraz częściej możemy obserwować krążki wykonane z wariacji złota tj. złoto białe, będące bardzo elegancką i estetyczną alternatywą idealnie pasujące dla kobiet, jak i mężczyzn. W ofertach jubilerskich znajdziemy również złota żółte, czerwone lub niekiedy mieszanki dwóch kolorów.

Oprócz złota coraz śmielej na rynku pojawiają się obrączki wykonane z kruszcu takiego jak platyna czy srebro. Na chwilę obecną to rzadkość jednak obserwując obecne trendy, nie będzie zaskoczeniem, jeżeli za jakiś czas przejmą dominację w tym aspekcie.

 

Indywidualne podejście.

Ciekawą formą obrączek ślubnych są te robione w pełni na zamówienie. Katalogi jubilerskie są przepełnione gotowymi schematami i wzorami jednak własnoręcznie przygotowany wzór wykonany na niespotykanym w tej branży materiale to na pewno ciekawa opcja. Dowolne rysunki czy napisy o nietypowych czcionkach, odciski palców to tylko nieliczne z elementów zdobień, jakie ludzie zamawiają na swoich obrączkach. Jest to świetna opcja dla osób, które uwielbiają się wyróżniać i mieć poczucie unikalności.