Ktoś mądry powiedział, iż biżuteria jest najlepszą z przyjaciółek kobiety. Dzięki odpowiedniemu dobraniu dodatków jubilerskich kobieta potrafi wyciągnąć jeszcze więcej ze swojego uroku i piękna. Oczywiście podjęcie decyzji dotyczącej wyboru najodpowiedniejszej biżuterii do najprostszych nie należy. Warto więc w takiej sytuacji kierować się odpowiednimi zasadami, które ułatwią nam proces wyboru.

Dobieraj biżuterię do kreowanego stylu.

Podstawowy błąd przy doborze dodatków jubilerskich to niewątpliwie wybieranie elementów kompletnie niepasujących do reszty kreacji. Przykład: założenie bardzo wyrazistych kolorów w ubiorze przy stonowanym i klasycznym stylu biżuterii. Psuje to bardzo całokształt naszego wizerunku i wprowadza nieład. Starajmy się więc dobierać nasze dodatki w jednym stylu. Miszmasz stylowy jest passé, pamiętajmy o tym.

Również ważne jest, by nasze dodatki odpowiednio pasowały do kształtu poszczególnych części naszego ciała. Odpowiedni dobór np. kolczyków może stworzyć efekt złudzenia i wyszczuplić naszą twarz. Dobór odpowiedniego naszyjnika pozwoli podkreślić natomiast nasz dekolt. Najważniejsza jest spójność, tej pierwszej zasady trzymajmy się najmocniej.

 

Materiał biżuterii.

Druga równie ważna zasada przy dobieraniu odpowiedniej biżuterii przy tworzeniu naszej kreacji. Największy efekt tworzą oczywiście kamienie szlachetne i cenne kruszce. Złoto, połączony z bursztynem mogą tworzyć piorunujący efekt. Jeżeli mamy możliwość starajmy się wybierać właśnie tego typu biżuterię. Istnieją sztuczne zamienniki, ale nie oszukujmy się, jakość ich wykonaniu pozostawia wiele do życzenia. Taniość niestety nie idzie w parze z jakością i niestety poprzez takie dodatki możemy zniszczyć kreowaną przez nas stylizację.