Prezent w postaci biżuterii to niewątpliwie świetny pomysł na prezent. Dodatki jubilerskie nie od dziś zdobią nasze ciała. Piękno szlachetnych kruszców i drogich minerałów cieszy większość osobę, jednak decydując się na tego typu prezent trzeba pamiętać o kilku kwestiach. W tym artykule chciałbym przedstawić te najważniejszy, które uchronią nas przed nietrafionym prezentem.

Czy i ewentualnie jaką biżuterię nosi osoba, którą chcemy obdarować?

Podstawowa kwestia, o której często zapominamy. Piękno jubilerskich dodatków niewątpliwie może zachwycić większość osób, jednak zdarzają się wyjątki. Warto więc wpierw dowiedzieć się, czy osoba, dla której chcemy sprawić upominek, jest zainteresowany takowym prezentem. Jeżeli poznamy odpowiedź na to pytania i okaże się, że jak najbardziej biżuteria jest, stosowana jako element kreacji przez taką osobę zobaczmy jaki rodzaj najbardziej ją interesuje. Nic tak nie boli, jak drogi prezent w postaci biżuterii, który nie trafia w styl osoby przez nas obdarowanej i leży w kuferku nigdy nieużywany.

 

Jak ułatwić sobie zakup biżuterii?

Najprostsza metoda to sztywne ustalenie sobie budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na nasz prezent. Mając odpowiednie ramy finansowe jesteśmy w stanie odrzucić znaczną część elementów jubilerskich z naszego kręgu zainteresowań.

Kolejną metodą ułatwiającą nam zakup jest sprawdzenie jakiej biżuterii używa najczęściej osoba, którą chcemy obdarować. W przypadku mężczyzn zadanie to może być znacznie ułatwione, gdyż najczęściej są to łańcuszki, jednak u kobiet sprawa się komplikuje. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy osoba taka często chodzi np. w kolczykach, czy raczej tylko ubiera bransoletki. Tak zawężony krąg zainteresowania ułatwi nam znacznie wybór odpowiedniego prezentu i potencjalnego bólu głowy spowodowanego wielogodzinnym przeczesywaniem wszystkich okolicznych jubilerów.