Biżuteria to dopełnienie każdego outfitu. Większą uwagę do biżuterii i akcesoriów przykładają kobiety niż mężczyźni, dlatego to dla pań tworzy się więcej kolekcji z biżuterią. Jednak przy takim ogromie nowych produktów zalewających modowy rynek można mieć problem z wybraniem tego, co naprawdę jest najmodniejsze w tym sezonie i trzeba to mieć.

biżuteria damska

Hity roku 2018

Biżuteria damska też przechodzi przez fazy trendów i podlega modzie. Oczywiście nie da się ukryć, że idealny pierścionek zaręczynowy to wciąż taki z brylantem, ale reszta wyrobów jubilerskich może szybko zniknąć z kategorii modnej.

Bardzo modne są wciąż celebrytki, czyli krótkie łańcuszki z jednym elementem dekoracyjnym. Może to być małe serduszko, gwiazdka, a nawet inicjał. Ważne jest, aby łańcuszek był na tyle krótki, że sięga razem z zawieszką jedynie do obojczyków.

Wciąż bardzo modne są kolczyki, ale można zauważyć zdecydowany powrót kolczyków kół. Im większe tym lepsze. A do tego stawia się często na kolczyki nie do pary, gdzie jeden ma ciekawą kolorystykę i jest duży, a dla równowagi kolczyk na drugie ucho jest mały i mało widoczny.

Zegarek czy bransoletka?

Teraz nosi się wszystko na raz! Do tej pory trzeba było samemu komponować bransoletki, które pasowały razem z zegarkiem. Obecnie w sprzedaży są całe komplety obejmujące markowy zegarek i bransoletki, które są wykonane w tym samym stylu, kolorystyce czy nawet są połączone z bransoletką zegarka, aby lepiej wyglądały.

Wciąż można też nosić zegarki biżuteryjne, czyli takie które są zdobione na przykład cyrkoniami i bardziej przypominają eleganckie bransoletki niż zegarek. Ale i połączenie tych obu produktów jest bardzo modnym pomysłem.