Łańcuszek srebrny jest piękny. W oczy rzuca się nie tylko jego delikatność, ale również stonowanie i dyskrecja. Nie skupia na sobie uwagi tak bardzo jak biżuteria wykonana ze złota. Dzięki temu można go nosić nie tylko w szczególnych okolicznościach, ale również na co dzień. Jednym z najważniejszych kryteriów jego wyboru jest splot. Warto więc przyjrzeć się jego możliwościom.

Wenecjana i pancerka

srebrny łańcuszek z oferty Marko.pl

Splot Wenecjana jest postrzegany jako najbardziej popularny. Jest też często uważany za najdelikatniejszy. Srebrny łańcuszek o takim splocie przeważnie nie jest noszony solo. Dobiera się do niego zawieszkę i to właśnie ona nadaje temu elementowi biżuterii wyrazistości. Plusem tego splotu jest elegancja, na uwagę zasługuje jednak również to, że nie rzuca się w oczy, dzięki czemu tak wykonane łańcuszki można nosić także do pracy.

Również łańcuszki srebrne typu pancerka nadają się znakomicie do noszenia ich na co dzień. Mają oszlifowane ogniwa i spłaszczone brzegi, są więc postrzegane jako rozwiązania stworzone przede wszystkim z myślą o mężczyznach. Są dość wyraziste, bo delikatnie odbija się od nich światło. Nadal możemy jednak mówić o nich jako o biżuterii dość stonowanej.

Linki i ankery

O łańcuszkach srebrnych typu linka mówi się zwykle, że wyglądają przepięknie na zgięciach. Często można jednak usłyszeć, że nie są rozwiązaniami dla każdego, bo są podatne na uszkodzenia. Ich delikatność sprawia, że na srebrnym łańcuszku tego rodzaju może, co prawda, pojawić się zawieszka, nie powinna być ona jednak przesadnie ciężka.

Wybór łańcuszka srebrnego typu anker jest zalecany tradycjonalistom. To jeden z najbardziej klasycznych modeli dostępny bez względu na to, jaka wielkość ogniw budzi zainteresowanie odbiorców. To także model wybierany chętnie nie tylko przez panie, ale i przez panów. Jego ogniwa są bardzo wyraziste, mogą więc sprawiać, że wzrok nie będzie już skupiać się na zawieszce.