Marilyn Monroe była wielką fanką biżuterii z diamentami. Nawet słowa jej piosenki o tym, że diamenty to najlepszy przyjaciel kobiety, dobitnie pokazują, jak wielkim uznaniem cieszą się wśród eleganckich kobiet. Diament jest najtwardszym minerałem, jaki można spotkać na ziemi i ma postać węgla w najczystszej postaci. Jego nazwa pochodzi ze Starożytnej Grecji i oznacza niezwyciężoność.

Kolczyki z diamentami na specjalne okazje

Kiedy kobieta wybiera się na jakąś doniosłą uroczystość, tym bardziej chce wyglądać zjawiskowo. O ile na co dzień chce czasem poczuć się luźno i po prostu mniej oficjalnie, o tyle wyjście na np. ślub koleżanki wiąże się z dobraniem odpowiedniego stroju i przede wszystkim pięknych dodatków, podkreślających urodę kobiety i jej urok.

Wybór odpowiednich kolczyków z diamentami nie jest prosty. Należy dopasować go zarówno do stylu danej osoby, stroju na wybraną okazję, a także do twarzy i koloru włosów. Oczywiście złote kolczyki z diamentami będą lepszym pomysłem na ślub, zaś tradycyjne kolczyki z brylantami można założyć bez problemu do pracy lub na spotkanie z przyjaciółmi.

kolczyki z diamentami

Złote kolczyki z brylantami jako prezent

Bez względu na okazję, każdy mężczyzna, chcąc zrobić wyjątkowy prezent swojej kobiecie, powinien zastanowić się nad wyborem złotych kolczyków z diamentami, ewentualnie kolczyków z brylantami.

W obecnych czasach tego typu kolczyki nie są już zarezerwowane tylko dla arystokracji. Szeroki wachlarz rodzajów powoduje, że także cena stała się bardziej przystępna i osiągalna dla każdego. Nie oznacza to wcale, że spadła jakość wykonania tychże kolczyków z brylantami.

Bardzo popularne stały się ostatnio kolczyki złote z diamentami z dedykacją. Oczywiście są nieco droższe, ale warto sięgnąć głębiej do kieszeni, aby pozostać w pamięci obdarowanej osoby do końca życia.