Obrączki ślubne są symbolem miłości i trwałości małżeństwa. Ich korzenie sięgają Starożytności. Antyczne obrączki wymieniali nie zakochani, a przyszły oblubieniec i teść. Obrączka była symbolem poważnych zamiarów, jakie młody człowiek żywił do swojej wybranki.

Obrączki ślubne białe złoto czy żółte?

U jubilera mamy wiele modeli obrączek do wyboru. Najczęściej decydujemy się na złote obrączki. Jeszcze kilkanaście lat temu królowało żółte złoto, jednak obecnie młode pary bardzo często decydują się na złoto białe, które jest tańszą alternatywą dla platyny. Jeżeli wolimy nieco bardziej ekstrawaganckie rozwiązania możemy zdecydować się na obrączki ślubne wykonane ze stali szlachetnej, tytanu a nawet drewna. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele, każda Młoda Para bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Personalizujemy nasze obrączki

Obrączki to wyjątkowa biżuteria. Dlatego warto je spersonalizować. Taka opcja jest dostępna jeśli wybierzemy ofertę obrączek z białego złota z grawerem. Możemy wygrawerować na nich datę ślubu czy inicjały Młodej Pary. Mamy sporo opcji do wyboru. Pamiętajmy jednak, że powierzchnia obrączki jest niewielka. Dlatego napis nie może być zbyt długi.

Czy Młoda Para musi mieć jednakowe obrączki? To bardzo indywidualna kwestia. Bardzo często pary decydują się na obrączki ” z kompletu”. Ale oczywiście nie jest to obowiązkowe. Pamiętajmy, że obrączka jest wyjątkową biżuterią i musi pasować do osoby, która będzie ją nosić każdego dnia, przez wiele długich lat.