Wybór oraz zakup pierścionka zaręczynowego to dla mężczyzn prawdziwe wyzwanie. Największym zmartwieniem jest zazwyczaj to, żeby przyszła narzeczona niczego nie podejrzewała, a także jaki pierścionek wybrać, by trafić w jej gust? Oto kilka wskazówek, które pomogą dokonać właściwego wyboru.

Za ile kupić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy to przede wszystkim symbol uczucia, jakim darzy się drugą osobę. Nie jest więc tak bardzo istotna kwota, jaką się na niego przeznaczy. Trzeba po prostu określić realną sumę w oparciu o możliwości swojego portfela, która nie zrujnuje sytuacji finansowej. Można także rozważyć zakup pierścionka na raty, co oferowane jest przez coraz większą liczbę jubilerów. Tak naprawdę w każdym przedziale cenowym można znaleźć piękne modele.

Jaki wybrać kamień w pierścionku zaręczynowym?

Najbardziej pożądanym kamieniem w pierścionkach zaręczynowych jest diament i nie jest to jedynie wynik mody. Jest to bowiem najtwardszy ze znajdujących się na ziemi minerałów i symbolizuje trwałość związku. Prawie równie twarde są także szafir, rubin oraz szmaragd, które mogą stanowić kolorową alternatywę.

Jak dyskretnie kupić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionki zaręczynowe można kupić na dwa sposoby – stacjonarnie i online. Jeśli istnieje szansa, że ktoś zobaczy mężczyznę kupującego pierścionek u jubilera i przekaże taką informację przyszłej narzeczonej, to lepiej zdecydować się na zakup przez Internet. Tu jednak też trzeba przemyśleć, gdzie ma on zostać dostarczony. Najlepiej zamówić go na przykład do pracy lub paczkomatu.