Przed każdą szykującą się do ślubu parą stoi jakże ważne zdanie wyboru odpowiednich obrączek ślubnych. Do tej decyzji należy przyłożyć największą wagę, bowiem jest to biżuteria, którą zazwyczaj nosi się przez wiele, wiele lat. Odpowiednio dobrane obrączki ślubne tutaj z pewnością będą  świetnie leżały na dłoni i nie będą przeszkadzać w codziennych czynnościach.

Wzory ślubnych obrączek

Wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy salon jubilerski, aby przekonać się, że wzorów i materiałów, z jakich wykonane są ślubne obrączki, jest co nie miara. Oczywiście, najbardziej oczywistym wyborem wydaje się być złoto – żółte, różowe czy białe. Bardziej wybredne pary mogą także zdecydować się na platynę, srebro, a nawet tytan.

Trendy ślubne często ulegają gwałtownym zmianom i nie inaczej jest w przypadku obrączek ślubnych. Jak zatem kupować obrączki, by po kilkunastu latach nie okazało się, że są one zupełnie niemodne?

Obrączki klasyczne – najbardziej bezpieczny wybór

Wiele osób unika klasycznych ślubnych obrączek wykonanych ze złota, sądząc że są one nudnym i przewidywalnym wyborem. Tymczasem z całą pewnością ich zakup jest bardzo rozsądny. Klasyczna złota biżuteria nigdy nie wyjdzie z mody i przy odpowiedniej trosce za kilkanaście lat będzie wyglądać tak samo dobrze, jak w dniu ślubu.

Klasyczne złote obrączki mogą być także ozdobione charakterystycznym akcentem, który przełamie ich prostotę – diamencik, tłoczenie czy grawer.