Pierścionek to jeden z rodzajów biżuterii, który noszony jest na dłoni. Biżuteria tego typu może być wykorzystywana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

Rozmiary pierścionków

rozmiary pierścionków

Z całą pewnością wiele osób, które decyduje się na zakup pierścionka zastanawia się jak sprawdzić rozmiar pierścionka. Biżuteria tego typu posiada bardzo zróżnicowane wymiary, które różnią się w zależności od tego, czy jest ona przeznaczona dla mężczyzn, czy dla kobiet. Kobiety mają mniejsze dłonie niż mężczyźni i zazwyczaj noszą pierścionki o rozmiarach od 52 do 57. Natomiast najbardziej popularnymi rozmiarami wśród mężczyzn są rozmiary od 60 do 63.

Metody sprawdzania rozmiarów

Istnieje wiele metod, które są stosowane w celu sprawdzenia elementu takiego jak wymiary pierścionków. Jednakże najbardziej popularne są dwie z nich. Pierwsza metoda polega na sprawdzeniu rozmiaru poprzez wykorzystanie specjalnego paska pomiarowego. Należy owinąć nim palec, a następnie zobaczyć jaki ma on rozmiar. Natomiast kolejną metodą, dzięki której można sprawdzić rozmiar pierścionka jest metoda polegająca na określeniu rozmiaru z wykorzystaniem wcześniej posiadanego pierścionka. Konieczne jest dokładne sprawdzenie jego średnicy, najlepiej suwmiarką.