Przebijanie dzieciom uszu w młodym wieku ma swoich wielu zwolenników. Jest to stosunkowo bezpieczny zabieg, pod warunkiem zachowania odpowiednich środków ostrożności oraz spełnienia wysokich standardów w zakresie higieny. Poza tym pierwsze kolczyki powinny być wykonane z surowców sprzyjających szybkiemu gojeniu się rany.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru salonu?

Jak wspomniano powyżej, sam zabieg przebijania uszu jest stosunkowo bezpieczny. Poza tym maluchy, w tym choćby niemowlęta dość szybko zapominają o bólu. Niektórzy rodzice sądzą również, że ich córeczki wyglądają ładniej z delikatną biżuterią. Decyzja dotycząca przebijania uszu maluchowi powinna być jednak starannie przemyślana. Pod uwagę należy brać możliwość zabrudzenia rany przez dziecko oraz aktywność malucha. W skrajnych przypadkach podczas zabawy może bowiem dochodzić nawet do wyrwania kolczyka. Salon, w którym ma odbyć się zabieg powinien cechować się wyjątkową czystością, a jego personel powinien posiadać stosowne przeszkolenie.   

Kiedy można przebijać uszy dzieciom?

W przypadku dzieci nie ma wyraźnego momentu, od którego można przebijać uszy dzieciom, a do kiedy nie należy tego robić. Decyzja pozostawiana jest w tej kwestii rodzicom.

Na jakie kolczyki dla dzieci warto się zdecydować?

Niezależnie od wieku, w którym przebijane są uszy malucha, kolczyki dla dzieci powinny być wykonane z nieuczulających materiałów. Kolczyki dla dziewczynki mogą być wykonane ze złota lub srebra pokrytego emalią. W sprzedaży dostępne są kolczyki dla dziewczynek inspirowane światem roślin, zwierząt lub postaciami z ulubionych bajek. Dobrym rozwiązaniem jest zakup kolczyków na tak zwanym sztyfcie. Mają one niewielkie rozmiary i wygodne zapięcie, które nie przeszkadza w zabawie. Na noc jednak nawet tego typu kolczyki muszą być zawsze zdejmowane. Poza tym dobrze dobrane kolczyki dla dziewczynek powinny być pozbawione nadmiaru zdobień. Ciężkie kolczyki dla dziewczynki mogą być bowiem bardzo niewygodne w noszeniu i haczyć o ubranie.