Boże Narodzenie to czas, w którym chcemy okazać bliskim naszą miłość i przywiązanie. Pragniemy podarować im prezenty prosto z serca, tak by poczuli się wyjątkowi i docenieni. Jeśli chcemy wybrać stylowy upominek dla kobiety, warto postawić na biżuterię. Pierścionek z granatem będzie eleganckim i niebanalnym podarunkiem.

Właściwości granatu

Granat to kamień szlachetny, o pięknej, ciemnoczerwonej barwie. Przypisuje mu się także właściwości mistyczne, wielokrotnie wykorzystywany był jako talizman. Dodatkowo według medycyny alternatywnej granat likwiduje stany zapalne, reguluje ciśnienie krwi i pomaga w zwalczaniu alergii. Bez względu na to czy wierzymy w wyjątkowe właściwości kamieni szlachetnych, pierścionki z granatem są wyjątkowo eleganckie i ponadczasowe.

Pierścionek z granatem – jaki wybrać?

Granat pięknie ozdobi każdy pierścionek, musimy jednak zdecydować z jakiego kruszcu będzie on wykonany. Mamy do wyboru następujące materiały:

  • żółte złoto ,
  • białe złoto,
  • srebro,
  • platyna.

Najpopularniejszym kruszcem na pierścionki jest eleganckie i wytrzymałe złoto. Granat w odcieniu czerwonego wina będzie się pięknie komponował z tym szlachetnym materiałem. Jeśli jednak obdarowywana przez nas osoba nie przepada za złotym kolorem, możemy wybrać model z białego złota. Jest to wytrzymały kruszec, który równie pięknie podkreśli blask granatu. Jeżeli dysponujemy niewielkim budżetem warto zdecydować się na produkt ze srebra. Materiał ten jest zdecydowanie mniej odporny, ale przy właściwej pielęgnacji srebrny pierścionek z granatem zachowa swój blask na długie lata. Najdroższym i najbardziej ekskluzywnym metalem jest platyna. Kruszec ten przypomina srebro, jednak jego blask jest o wiele bardziej wyrazisty.

Personalizacja pierścionka z granatem

Jeśli chcemy, aby wybrany przez nas pierścionek nabrał indywidualnego charakteru możemy zdecydować się na wykonanie grawerunku. Biżuteria z osobistym napisem czy symbolem wywoła wzruszenie obdarowywanej osoby i będzie dla niej niezwykłą pamiątką.

Pierścionek z granatem to prezent, który zadowoli każdą kobietę. Nie zapominajmy o personalizacji podarunku, dzięki której obdarowywana osoba poczuje się wyjątkowo.