Kolczyk Helix to nic innego jak kolczyki zakładane w górnej części chrząstki ucha. Aby jednak kolczyk Helix (sprawdź np. ten link) można było założyć, chrząstkę trzeba najpierw przebić. Jak to zrobić?

Samodzielne działanie jest ryzykowne

Samodzielne przebijanie chrząstki ucha oczywiście jest możliwe, jednak nie warto ryzykować. To bardzo delikatna część ucha, można więc uszkodzić ją bardziej niż jest to konieczne. Działając samemu i nie dbając o sterylne warunki, niechcący można też doprowadzić do zakażenia ucha. W dziurkę, w którą wdało się zakażenie Helix kolczyk oczywiście nie powinien być wkładany. Niezbędne jest wyleczenie zakażenia, a do tego potrzebny jest czas, w trakcie którego wykonana dziurka może zarosnąć. Konieczne będzie zatem wiec zrobienie drugiej.

kolczyk helix

Gabinet kosmetyczny

Takie przekłucie chrząstki ucha lepiej wykonywać w gabinecie kosmetycznym. Osoba, która podejmie się tego działania, nie powinna jednak używać pistoletu do przekłuwania, w takim przypadku bowiem istnieje bardzo duże ryzyko rozerwania chrząstki ucha. Wskazane jest użycie po prostu igły. Rzecz jasna musi to być igła sterylna i dość gruba, cienką bowiem nie da się wykonać dziurki o takiej średnicy, by kolczyk Helix można było w nią włożyć.

Po przekłuciu ucha można liczyć się z tym, że będzie ono przez długi czas wrażliwe na ból, opuchnięte, niekiedy zaczerwienione. Wskazane jest więc dezynfekowanie tego miejsca. Można złagodzić ból i opuchliznę, stosując na ucho zimne okłady. Po kilku dniach wszelkie dolegliwości związane z przekłuciem powinny zacząć powoli ustępować.